Ще один медичний заклад в Україні виконує неродинну трансплантацію!

05.10.2022

Друзі, маємо хороші новини! Ще один медичний заклад в Україні почав проводити

трансплантації кісткового мозку від неродинного донора! Це Київський центр трансплантації кісткового мозку (КЦТКМ). Тут розташовані 12 трансплантаційних боксів. Цей медичний заклад за 20 років роботи виконав близько 1100 аутотрансплантацій (коли пацієнт сам собі донор).

У 2021 році КЦТКМ, зокрема відділення трансплантації кісткового мозку, яке очолює Ірина Коренькова, виконав шість родинних трансплантацій кісткового мозку, та розпочав співпрацю з UBMDR. Завдяки цьому було проведено три алогенні трансплантації від неродинного донора.

Донорами для пацієнтів стали громадяни Німеччини та Польщі. #ThankYouDonor

У допомозі в швидкій доставці клітин в Україну хочемо висловити подяку представникам Державної митної служби України — заступникові керівника Державної митної служби України Олександрові Щуцькому та заступникові керівника Львівської митниці Євгенові Сафонову. І дуже дякуємо депутатам Верховної Ради Євгенові Петруняку та Оксані Дмитрієвій за постійну підтримку!

Отже, в Україні уже три заклади виконують трансплантації кісткового мозку

від неродинного донора — київська лікарня «Охматдит», Черкаський обласний онкологічний диспансер і КЦТКМ. У всіх цих трьох закладах можуть отримати допомогу дорослі пацієнти. А ми з вами можемо продовжувати об’єднуватись у боротьбі з раком крові! Разом МИ сильніші.