Перша в історії України трансплантація кісткового мозку дорослому пацієнту +18

16.09.2021

Перша в історії України трансплантація кісткового мозку від неродинного донора дорослому пацієнту +18 років виконана у Черкаському онкологічному диспансері.

Із трепетом у серці, ділимось з вами цією довгоочікуваною новиною.

На запит клініки, реєстр UBMDR провів пошук донора 18-літній Еліні, знайшов рятівника, та забезпечив отримання донорських клітин 23-річного хлопця-з Німеччини. #thank_you_donor #danke_donor, який ось так просто подарував шанс на життя зовсім невідомій йому людині!

Наші без перебільшення герої- лікарі, Віктор Парамонов, Олена Лукянець, та їх команда ЧООД, зламали стереотипи, поставили пацієнта на перше місце і зробили прорив у дорослій гематології нашої країни. Віримо в подальший розвиток потужного центру у Черкасах.

Дана подія не була б можлива без участі заслуженого лікаря України, завідуючого ТКМ НДСЛ Охматдит- Олександра Лисиці, який багато допоміг та допомагає своїм «дорослим» колегам у супроводі цієї трансплантації. Ми дуже радіємо такій колегіальності, та взаємодопомозі лікарів.

І звісно ми щиро вдячні Народному депутату України Оксані Дмитрієвій, та департаменту високотехнологічних наук який очолює Василь Стрілка, які незважаючи на процвітання медичного туризму в Україні почули лікарів та пацієнтів і зробили все можливе та неможливе для запуску трансплантації кісткового мозку в Україні.

Дана операція повністю оплачена державою в рамках пілотного проекту по трансплантації. Отже, пацієнту не потрібно було збирати сотні тисяч доларів, та тікати закордон.

Попереду у пацієнтки період приживлення клітин та реабілітації- і ми молимось щоб усе пройшло успішно..

За кожною такою подією стоїть насправді багато людей, тому що коли ми разом, об’єднуємось то не можливе-стає можливим. Дякуємо усім хто приєднується до українського реєстру донорів кісткового мозку UBMDR, дякуємо що Ви є великою частиною цих змін.

Стати потенційним донором кісткового мозку можна ubmdr.org

Підтримати фінансово наповнення реєстру

https://ubmdr.org/Home/DonateFunds

БФ «Український реєстр донорів кісткового мозку» ЄДРПОУ 41961160, МФО 338783 ПАТ КБ Приватбанк , р/р UA563387830000026000055123973

#ubmdr #ubmdr_donor #swab2save #ліки_всередині_нас #разом_проти_раку_крові

Слідкуйте за нами

Є питання? Не соромтеся нам писати або дзвонити

info@ubmdr.org
+380675302755

вул. Київська, 5/1 A
Тернопіль 46016
Україна

Слідкуйте за нами