Меморандум про співпрацю підписано!

16.01.2021

Спільними зусиллями долаємо перешкоди! Меморандум про співпрацю між БФ"Український реєстр донорів кісткового мозку" та Всеукраїнською асоціацією дитячої імунології підписано онлайн) Попри усю складність минулого року, у квітні 2020 року в Україні трапилась історична подія.

Вперше дитині пересадили кістковий мозок від неродинного донора. Трансплантацію провели в лікарні ОХМАТДИТ під керівництвом Oleksandr Lysytsia

Можливість жити отримав маленький Назарчик, який мав тяжкий комбінований імунодефіцит – важке генетичне захворювання, від якого помер старший брат дитини. Захворювання діагностувала дитячий імунолог Анна Гільфанова і зробила все можливе, щоб належним чином підготувати пацієнта до трансплантації. Трансплантація пройшла успішно і дитина тепер має всі шанси мати щасливе дитинство та повноцінне життя. Важливим учасником цієї події була – ГО “Всеукраїнська асоціація дитячої імунологія”, одним з напрямків діяльності якої є підвищення настороженості серед лікарів про первинні імунодефіцити, а також адвокація програм, які роблять трансплантацію кісткового мозку доступною для пацієнтів. Трансплантація від неродинного донору не відбулася б без участі недержавного реєстру “Український реєстр донорів кісткового мозку”, яким керує Roman Kuts

У грудні 2020 року ГО “ВАДІ” підписала меморандум із фондом “Український реєстр донорів кісткового мозку”, щоб формально закріпити співпрацю, яка існує уже давно. Спільні дії сприятимуть розвитку дитячої імунології в Україні, полегшенню доступупу пацієнтів до ТКМ, а також збільшуватимуть мережу потенційних донорів кісткового мозку. Трансплантація кісткового мозку стане доступнішою для українців.

В Україні провести таку операцію коштуватиме щонайменше вдвічі дешевше, ніж за кордоном. Але дорожче за гроші – лише час, якого пацієнти, на жаль не мають. Чим більше часу потрібно до початку лікування, тим швидше збігає життя пацієнта.

Раніше пацієнти чекали роками можливості виїхати за кордон.

Так не має бути. А враховуючи те, що ми не знаємо, наскільки довго з нами карантинні обмеження, і завжди є ризик нового закриття кордонів – можливість проводити трансплантацію в Україні, це, без, перебільшення – питання життя та смерті.

Назарчик буде жити завдяки німецькому донору, який подарував йому свої клітини.

Ви теж можете стати донором та врятувати чиєсь життя.

Слідкуйте за нами

Є питання? Не соромтеся нам писати або дзвонити

info@ubmdr.org
+380675302755

вул. Київська, 5/1 A
Тернопіль 46016
Україна

Слідкуйте за нами