День орфанних захворювань

29.02.2024

🌎 Сьогодні, в День орфанних захворювань, ми звертаємо увагу на історії, які лежать поза межами звичайного розуміння медицини. Проблема орфанних хвороб в Україні визнана на державному рівні в 2014 році. Це рідкісні захворювання, які торкаються менш ніж 5 людей на 10 тисяч, але їхній вплив на життя пацієнтів і їхніх родин неможливо переоцінити.

Серед них історія Богдана, який, борючись з апластичною анемією, чекав на свого донора з 2009 року. Подорож Богдана до одужання - це справжній квест. Вони зустріли безліч випробувань, подорожуючи різними країнами в пошуках лікування та правильного діагнозу. Сьогодні Богдану провели трансплантацію кісткового мозку в Черкаському онкодиспансері. Український реєстр UBMDR знайшов донора у США та доставив стовбуровіклітини в Обласний лікувально-діагностичний гематологічний центр КНП "ЧООД ЧОР".

Донором стала 40 річна жінка - одна єдина в цілому світі, хто може подарувати Богдану шанс на життя. Сьогодні ми вітаємо Богдана з цим новим етапом у його житті та висловлюємо вдячність його донору.

На сьогодні визнано від 5000 до 8000 нозологічних форм орфанних захворювань, які часто залишаються поза увагою великої медицини через їхню рідкісність, але кожна історія, як і Богдана, нагадує нам про невимірну цінність здоров'я, співчуття та підтримки.

Цей День орфанних захворювань - нагода не лише згадати про тих, хто бореться з рідкісними хворобами, але й проявити солідарність, підтримку і, можливо, стати частиною чиєїсь великої перемоги над хворобою. Давайте разом створювати світ, де кожна історія, навіть найскладніша, має шанс на щасливе продовження. Де кожен знаходить свого героя. Де надія ніколи не згасає.

Слідкуйте за нами

Є питання? Не соромтеся нам писати або дзвонити

info@ubmdr.org
+380675302755

вул. Київська, 5/1 A
Тернопіль 46016
Україна

Слідкуйте за нами