Апластична анемія: симптоми, причини і методи лікування

24.04.2024

Що таке апластична анемія?

Апластична анемія — це стан, коли кістковий мозок припиняє виробляти достатньо трьох основних типів кров’яних клітин: червоних кров’яних клітин, які несуть кисень по організму; білих кров’яних клітин, які захищають нас від інфекцій; і тромбоцитів, які допомагають зупиняти кровотечі та запобігати синцям. Аналіз крові на апластичну анемію допомагає виявити це захворювання.

Чому апластична анемія — це не рак?

На відміну від лейкемії або інших форм раку крові, апластична анемія це стан, де відбувається зупинка виробництва здорових кров’яних клітин, а не їх неконтрольований ріст.

Апластична анемія у дітей

Апластична анемія у дітей часто має важкі наслідки, оскільки діагностика та лікування вимагають особливої уваги. Цей стан може проявитися у формі апластичної анемії важкого ступеня, де потрібно негайне втручання.

Симптоми та причини апластичної анемії

Апластична анемія симптоми включають:

  • втому,

  • слабкість,

  • легке появлення синців або незвичайні кровотечі, які є результатом дефіциту кров'яних клітин,

  • блідість шкіри,

  • часті інфекції через низьку кількість білих кров'яних клітин.

Причини апластичної анемії можуть бути різноманітними:

  • аутоімунні розлади,

  • вплив токсичних речовин, таких як пестициди або розчинники,

  • попередні вірусні інфекції, які можуть тимчасово або постійно пригнічуватись.

Лікування апластичної анемії

Лікування апластичної анемії зазвичай включає трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин, що є найефективнішим способом відновлення функції кісткового мозку.

Лише 25% мають родинного донора

Згідно статистики, лише чверть пацієнтів з набутою апластичною анемією мають родинного донора, що підходить для трансплантації, що робить потребу в донорських реєстрах вкрай важливою.

Історія Романа та Юлії Куць - засновників реєстру

Апластична анемія була у співзасновниці реєстру Юлії Куць. У 2017 році їй провели рятівну трансплантацію кісткового мозку, як донор їй підійшов рідний брат на 100%. Після особистої історії подружжя Роман та Юлія створили український реєстр донорів кісткового мозку, щоб усі пацієнти мали шанс знайти свого рятівника.

Місія реєстру UBMDR

Місія UBMDR полягає у забезпеченні кожного, хто стоїть перед викликом апластичної анемії, можливістю знайти свого донора і отримати шанс на лікування.

Заклик до реєстрації

Станьте донором кісткового мозку сьогодні. Ваша участь може врятувати життя і дати іншим такий же шанс, яким скористалася Юлія. Приєднуйтесь до нас і допоможіть боротися з апластичною анемією та іншими серйозними станами.

Слідкуйте за нами

Є питання? Не соромтеся нам писати або дзвонити

info@ubmdr.org
+380675302755

вул. Київська, 5/1 A
Тернопіль 46016
Україна

Слідкуйте за нами